13 березня у християн Прощена неділя, в церквах відбуватиметься особливий чин

Опубліковано:
13 Березня, 2016 о 09:55

13 березня в християнських церквах відбуватиметься особливий чин. Священики і парафіяни будуть просити один в одного прощення за всі образи, щоб почати Великий піст з чистою совістю. Цієї неділі в молитвах Церква згадує гріхопадіння прабатьків, що сталося з причини недовіри до слів Творця і нестриманості, назва цієї неділі – Прощена. Вона дає нам можливість простити один одному наші взаємні провини, і вже тоді ми зможемо сподіватися на прощення від Сина Божого.

 Прощена неділя – остання перед Великим постом. Священики говорять, з давніх-давен існувала традиція, коли не лише у монастирях, а й у парафіях, побожні люди йшли в храм Божий, аби помолитись та попросити один в одного прощення. Це стосувалось і ворогів.

 

– Сам Господь сказав у молитві “Отче наш”, ми читаємо її і дуже часто звертаємо увагу “прости нам провини наші, як і ми прощаєм винуватцям нашим”. Ще Господь сказав, що приходячи приносити жертву Богові, якщо ви маєте образу на когось із своїх ближніх, спочатку примиріться зі своїм ближнім, а потім приносьте в жертву. Бо в інакшому випадку жертву Богу, коли людина має злобу в серці, або якусь обіду, вона є Богові неприємна, Господь такої жертви не приймає, – розповідає настоятель Свято-Духівської парафії с. Гаї Гречинські тець Василь Мокрицький.

 

 

Великий піст – найголовніший. Та не лише через те, що довго триває, а й тому, що його постановив Ісус христос, постившись в пустелі 40 днів і 40 ночей. Так він показав людям приклад смиренності перед Богом. У Прощену неділю в молитвах Церква згадує гріхопадіння прабатьків, що сталося з причини недовіри до слів Творця і нестриманості.

 

– Диявол з того часу, коли згрішили перші люди Адам і Єва, спонукає людей до того, щоби людина відступила від Бога, десь віддалилася своїм життям. Якраз час великого посту є тим часом, коли людина повинна більше попрацювати для своєї душі, аніж для тіла. ще святі отці кажуть, скільки ти віднімеш від свого тіла, стільки ти зможеш добавити своїй душі, – каже отець Василь.

 

Розпочнеться Великий піст у понеділок, 14 березня і триватиме до Великодня.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Роман Полікровський
17:08, 20 Липня, 2024

«Без економіки ми не виграємо війни», – мер Збаража Роман Полікровський

Блоги

ТОП новини тернопільщини: