Довірившись шахраям, 22-річний мешканець Кременецького району втратив близько 10 000 гривень з банківської картки.
Заявник повідомив, що отримав телефонний дзвінок від шахрая, який представився працівником банку. Зловмисник запропонував удосконалити функціонал мобільного банкінгу та попросив підтвердити обрані налаштування, натиснувши цифру “1” під час автоматичного дзвінка від банку.
Перегляньте також:
- На Тернопільщині шахраї ошукали пенсіонерку на 125 тисяч гривень за “порятунок” невістки
- У Тернополі 20-річна дівчина хотіла заробити в інтернеті і втратила свої кошти
Дотримуючись усіх вказівок шахрая, молодий чоловік виконав усі необхідні дії. Однак миттєво після цього він отримав повідомлення про успішне проведення транзакції.
Поліція розпочала досудове розслідування за фактом цієї події.
Як захистити свої кошти
Поліція надає важливі рекомендації щодо захисту від шахраїв. Перш за все, не піддавайтеся паніці підчас подібних дзвінків та не розголошуйте свої дані. Крім того, варто запам’ятати кілька простих правил, які допоможуть розпізнати шахрайство:
- Ваша фінансова безпека – в ваших руках. Не розголошуйте CVV-код, пароль, термін дії картки та інші секретні коди, навіть якщо дзвінок надходить нібито від банку.
- Співробітники фінансової установи ніколи не вимагатимуть від клієнта переказу коштів для проведення будь-яких операцій з його рахунком. Будь-які подібні прохання слід розцінювати як спробу шахрайства.
- Для захисту ваших персональних даних, ніколи не відповідайте на дзвінки чи СМС з невідомих номерів, які не вказані на офіційному сайті банку.
Якщо ви стали жертвою шахрайства, не гайте часу. Зателефонуйте на лінію “102” і детально опишіть ситуацію. Надайте поліції всю необхідну інформацію: коли сталося шахрайство, як саме вас обманули, які дані ви розголосили тощо.
Шахрай що видав себе за банкіра, обчистив жителя Чортківщини на понад 100 000 гривень