Основний місяць щедрої хліборобської осені, що остаточно розставляє усі плюси і мінуси в зерновиробництві провідному напрямку агрокомплексу Тернопільщини, підбиває підсумки жнив. Адже активно триває злагоджений процес збирання усіх сільгоспкультур. Зокрема, збирання гречки, сої, соняшнику, кукурудзи, а також цукрових буряків, основної фази кормозаготівлі
– У сільгосппідприємствах Тернопільщини завершили сівбу озимого ріпаку, його посіяно на площі 59 тис.га. Усіх озимих зернових на площі 105 тис.га Намолочено збіжжя 1 млн.825 тис. тонн, його зібрано з 77% усіх засіяних площ. Викопано цукрових буряків з 4,6 тис га, накопано понад 234 тисячу тонн цукросировини, при середній урожайності 510 цнт з га. Найвища урожайність солодких коренів у сільгоспвиробників Чортківського та Гусятинського районів, відповідно-580 і 520 цнт з га.
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Читайте також
Серед пізніх культур сою зібрано на площі 24 тис.га її урожайність склала 23,6 цнт з га, гречку на 6,5 тис га при середній урожайності 13,4 цнт з га, соняшник на 17 тис. га урожайність його складає 28 цнт з га. Так, що олії і круп гречаних буде вдосталь, головне, що вони трохи подешевшали. Тоді й каша смачніша буде і дерун в горлі не застряне. Ось така ситуація. На повну проектну потужність, як кажуть, парах працює Чортківський цукрозавод філія ТОВ «Радехів- цукор». Там з початку сезону вже вироблено 19,4 тис.тонн цукру – піску.
– До кінця першого тижня жовтня ц.р. запрацює філія Хоростківський цукрзавод, ТОВ « Радехів- цукор», а згодом розпочнуться виробничі сезони у Збаражі, Козові. Загалом на Тернопільщині буде вироблено 229 тис. тон цукру- піску,- каже заступник директора департаменту агропромислового розвитку Тернопільської держадміністрації Василь Кічак.
На фото автора: головний агроном філії «Агропродсервіс- Ярчивці» Зборівського району Іван Юзва; осінний краєвид села Бедриківці Заліщицького району.