Вперше тернополяни будуть змушені заплатити податок за надлишкові квадратні метри. Це буде нарахування за 2016 рік, зведене в одну суму. Платіжки мали надіслати власникам житла до 1 липня. В обласній фіскальній службі запевняють, що вже відправили повідомлення мешканцям Тернопільщини, проте кого не запитуємо серед тернополян, ніхто поки що не отримав «листа щастя». А терміни сплати обмежені: сплатити податок потрібно протягом 60 діб після отримання платіжки, водночас раніше повідомляли крайню дату сплати — 28 серпня.
За несплату податку передбачений штраф. Якщо платіж не буде внесений протягом 30 днів після кінцевої дати, штраф складатиме 10% від загальної суми, кожні наступні 30 днів зволікання в оплаті — це ще плюс збільшення штрафу на 20%. А у злісних боржників взагалі матимуть право конфісковувати майно. Для багатьох громадян, доведених політикою нинішнього уряду країни до зубожіння, податок на нерухомість стане черговим зашморгом…
Перегляньте також:
- У Тернополі водій вантажівки наїхав на 47-річну жінку
- Культурна еліта України підтримала Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Читайте також
Тернополяни, котрі мають квартиру понад 60 кв. м чи будинок понад 120 кв. м, зобов’язані будуть сплатити податки за «зайві» квадратні метри. Якщо родина має і будинок, і квартиру, то для неї «нормою» визначено 180 кв. м, все, що більше — «зайве». Якщо у власності сім’ї є ще одна квартира, яку здають в оренду, податок нараховується на всю її площу. Якщо об’єкт нерухомості перебуває у спільній частковій або спільній сумарній власності кількох осіб, то платником податку є кожна з осіб за належну їй частку.
У цьогорічних платіжках будуть вказані податки за минулий рік. Нарахують їх відповідно до мінімальної зарплати в розмірі 1378 грн. (на початок минулого року), ставка податку коливається від 0 до 3% від мінімальної зарплати.
Податковим кодексом України передбачено оподаткування житлових будинків, прибудов до будинків, квартир, кімнат в комуналці, дачних будинків, а також нежитлових приміщень — гаражів, сараїв, погребів, літніх кухонь тощо. Щоправда, більшість місцевих рад вирішили оподатковувати лише житлову нерухомість, а на господарські будівлі встановили нульову плату.