Молодіжний форум «DOBRE ДІЙ» зібрав найініціативніших представників ОТГ Тернопільщини, які входять до децентралізаційного проекту DOBRE. Кожна із громад отримає 10 тисяч доларів на втілення свого молодіжного проекту.
Юнаки та дівчата з Микулинецької, Байківецької, Іваніської, Заводської, Скала-Подільської та Гусятинської громад впродовж двох днів (9-10 червня) працювали у Тернополі.
Перегляньте також:
- Як потрапити в екіпаж танка “Leopard”
- Керівник будівельної компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда взяв участь у Західноукраїнському бізнес-форумі
Вони займалися із менторами, переймали досвід та успішні практики найдієвіших молодіжних організацій. На думку учасників, такі навики в майбутньому надзвичайно знадобляться як для розвитку громади, так і для розбудови громадянського суспільства загалом.
«Раніше я хотів бути активним, але я не знав як. Тут нас навчили краще формулювати свої задуми, виконувати план роботи», — поділився Михайло Денисов із Скала-Подільської ОТГ.
«Молоді люди мають безліч ідей та енергії, але не завжди є залученими до процесу прийняття рішень на місцях. Ми хочемо допомогти змінити цю ситуацію та розширити можливості молоді, особливо в процесах реформ та розвитку громад», — зазначає Беррі Рід, директор програми USAID DOBRE.
Після двох днів занять із тренерами та командної роботи учасники створили основу власних, цікавих для молоді, проектів, які незабаром втілять у своїх громадах за фінансування програми DOBRE – Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Кожна із громад в середньому отримає по 10 тисяч доларів. Очікувано, що впродовж липня-серпня вони реалізують свої молодіжний проект.
«Наше містечко маленьке, всього чотири тисячі мешканців, молоді немає куди подітися. Наш задум щодо розвитку спортзалу вже готовий в грубих деталях, тобто приміщення, інвентар та організація роботи. Завдяки проекту DOBRE ми зможемо реалізувати наш проект», – розповів Михайло Денисов, учасник із Скала-Подільської ОТГ.
«Наша громада досить маленька, але подібні форуми дають можливості для реалізації дуже важливих проектів. В селі часто немає змоги цікаво та з користю проводити вільний час. Можна на приклад створювати різні гуртки, вивчати іноземні мови», — поділилась Наталя Стець з Іванівської громади.
Як зазначають організатори, молодіжний форум “DOBRE ДІЙ” це новий формат роботи з представниками об’єднаних територіальних громад, що підтримуються програмою DOBRE. Ця програмна ініціатива покликана не лише підвищити знання та навички, а відтак і спроможність молоді, а й підтримати їх ідеї, які комплексно будуть направлені на підтримку стратегій розвитку обраних громад.
«Такий молодіжний форум – це перший захід, щоби залучити молодь Тернопільської області обговорити проблеми, які є в громадах і шляхи їх вирішення. Це лише початок нашої діяльності у сфері залучення молоді. Впродовж наступних років ми будемо намагатися зробити так, аби молодь отримувала голос у своїй громаді, розповідала про свої проблеми та намагалася їх вирішити спільними зусиллями», — зазначає Беррі Рід, директор програми USAID DOBRE.
Молодіжний форум DOBRE ДІЙ це новий формат роботи з представниками об’єднаних територіальних громад, що підтримуються програмою DOBRE. Ця програмна ініціатива покликана не лише підвищити знання та навички, а відтак і спроможність молоді, а й підтримати їх ідеї, які комплексно будуть направлені на підтримку стратегій розвитку обраних громад.
Більше інформації про форум: http://ucmc.org.ua/uk/molodizhnij-forum-dobre-dij/
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.
Молодь, яка проживає в громадах-партнерах програми DOBRE, матиме ресурси для зростання власного лідерського потенціалу, братиме активну участь у вирішенні важливих питань громади та матиме можливість знайти однодумців, з якими можна змінити свої громади на краще.
Контактна особа: Михайло Цьомик, 096 852 36 36 tsomykrobota@gmail.com