Ще 2014 року ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дуб „Козацький”» (більше про дуба тут: https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=403191), що росте на козацькому кургані в полі за Товстолугом Тернопільського району, був пишний та зелений. Я його фотографував тоді на конкурс «Вікі любить Землю», – пише Микола Василечко в соціальній мережі.
– Торік теж був там — хрущі гризли дубове листя та бруньки з особливою злістю. Цьогоріч хрущіненажери вирішили дощенту знищити пам’ятний дуб — листочків практично нема, гризуть зав’язки. Багато гілок вже починають сохнути.
Перегляньте також:
- Посол до Галицького сейму: фото з Тернополя 1887 року
- Системи РЕБ та Mavic 3T зміцнюють оборону 53-ї ОМБр: Тернопіль для ЗСУ
Очевидно, що така ж критична ситуація спостерігається з іншими пам’ятними дубами нашої області, особливо з тими, що ростуть не в лісах, а окремими деревами десь у селах чи полях.
Торік на Тернопільщині створено 15 нових об’єктів природно-заповідного фонду. Але… Торік висохло Тернопільське джерело, цього року розчахнулася Золота липа в Бучачі, на межі життя «Дуб „Козацький”» у Товстолузі — це тільки три об’єкти, про які я знаю напевно. А скільки ще пам’яток природи на межі зникнення?
Можливо, є якісь хімічні засоби проти хрущів, щоб обприскувати такі дерева? Може, місцева влада дбатиме не тільки про ресторанні фестивалі з довгими ковбасами?.. – запитує пан Микола.