Більшість уже чула про такий цікавий факт, як відродження льотної історії на Кременеччині. А розпочалася вона ще в далекому 1933 році зі створення школи шибовців (планеристів). На жаль, за часів колишнього СРСР, згадана традиція була забута. Аж доти, допоки 2014 року група ентузіастів не почала відродження 80-літньої призабутої традиції. За допомоги Національного природного парку «Кременецькі гори» було проведене часткове розчищення схилу, що дало змогу здійснювати польоти парапланеристів набагато безпечніше. Минулого року, під егідою Федерації парапланеризму України, на Соколиній горі, що неподалік села Куликів, на півдорозі між Кременцем і Почаєвом, відбулися змагання на точність приземлення.
Зроблено вже багато, але попереду – ще більші й складніші виклики. Громадська організація «Парадром Соколина гора», разом із Національним природним парком Кременецькі гори», та за підтримки Федерації парапланеризму України в другій половині травня планують провести велелюдну толоку на Соколиній горі. Найголовніші завдання цього благородного, волонтерського заходу – зробити наш парадром більш безпечним для пілотів, популяризувати серед місцевих мешканців і туристів згаданий чудовий вид спорту та відпочинку, сприяти поліпшенню екологічної ситуації, популяризувати Кременеччину як туристичну перлину України, сприяти розвиткові громадянського суспільства.
Перегляньте також:
- На Донеччині загинув тернополянин Микола Головенко
- Графік вимкнення світла на Тернопільщині на 22 листопада
Читайте також
Толоку, зважаючи на значний обсяг робіт, будуть проводити протягом двох днів (у суботу та неділю), попередні дати – 20-21 травня (вони можуть бути змінені, з огляду на можливі примхи погоди). Чим більше нас буде, тим більше роботи вдасться виконати. Із собою потрібно мати: хороший настрій, робочий одяг, відповідне взуття. Також категорично дозволено брати термоси з чаєм та кавою й канапки.
Координатори толоки: Анатолій Лукащук (067)-291-88-23; Андрій Равчук (067)-538-19-13.