– Ми не будемо обмежуватися лише добровольчими батальйонами й готові до співпраці з Нацгвардією, із Збройними силами України, адже хочемо розвиватися й поповнювати нашу колекцію новими експонатами, – розповідає керівник ГО «Об’єднання бойових побратимів» Катерина Бойко. – У нас одна мета – патріотичне виховання молоді. Хочемо показувати дітям на практиці, чому цей музей інтерактивний. Тут є телевізор, по якому постійно буде транслюватися відео з особистих архівів бійців, яке не покажуть по телебаченню. Будь-який експонат можна взяти до рук, куратор музею – Ігор Войцехівський, який буде проводити екскурсії, пояснюватиме, що це за експонати й для чого вони призначені, а також розповідатиме історії, пов’язані з цими експонатами. Наш музей поки що єдиний у Західній Україні.
Організатори музею наголошують, що зробили акцент не на добровольцях якогось одного чи двох підрозділів, а й на всіх, хто служить у Збройних силах України.
– Вони пішли на контракт і виконують свої обов’язки, тому ми повинні бути вдячними їм за те, що нині можемо мирно пересуватися й жити без обстрілів наших будинків і без пострілів над нашими головами, – каже куратор музею, активіст ГО «Об’єднання бойових побратимів» Ігор Войцехівський. – Для мене особисто війна – це горе, біль, сльози, біда, бруд і духовна бідність, але ми мусимо відвоювати свою свободу. На превеликий жаль, наші хлопці віддають свої життя, спішать іти від нас, але вони тримають над нами небо. Ці безповоротні втрати – це плата за нашу свободу і всі повинні про це пам’ятати, а знання мусимо прищепити ще й нашим дітям.